1- چرا محصول استوک بخریم ؟

محصول استوک دارای تفاوت قیمت چشمگیری نسبت به محصول نو بوده و برای کاربران بسیاری که مشتاق به خرید یک محصول برند اصلی، با کیفیت و مرغوب اما به قیمت مناسب هستند، کاملا مقرون به صرفه می باشد.

2- آیا محصول استوک گارانتی تعویض دارد ؟

کلیه ی محصولات استوک موجود در سایمان دیجیتال، دارای 15 روز گارانتی تعویض(در صورت وجود نقص و یا ایراد شرکتی) می باشند در حالتیکه که به برچسب گارانتی روی محصول هیچ گونه خدشه ای وارد نشده باشد. اطلاعات بیشتر در بخش شرایط عودت محصول استوک

3- چطور از جزئیات ظاهری محصول استوک و فیزیک آن مطلع شویم ؟

از هر کالا، تنها یک عدد موجود بوده و تصاویر موجود در صفحه ی محصول ، مختص همان محصول بوده و تصاویر با کیفیت بالا از هر محصول تهیه شده است تا بتوان کوچکترین خط و خش های محصول را به چشم خریدار آورد.

4- برای خرید، تنها به تصاویر محصول بسنده کنیم ؟

در عنوان هر محصول از عنوان هایی همچون A-B-C-D استفاده شده است که هر کدام از این عنوانها با قرار گرفتن در کنار برچسبهای + ، ++ و +++ دال بر بهتر بودن محصول از نظر ظاهری می باشد. برای مثال محصولی که در عنوان دارای +++A می باشد نسبت به محصولی که در عنوانش دارای +A می باشد، بسیار تمیزتر و مرغوبتر از نظر بدنه و فیزیک می باشد. شایان ذکر است محصولات با برچسب +++ در هر عنوان، دارای قیمت بیشتری هستند.

5- کاربرد برچسب بروی صفحه نمایش محصول استوک چیست ؟

بروی صفحه هر محصول استوک، یک عدد برچسب پلمپ گارانتی نصب شده است که باعث شود کاربر از بازکردن محصول در طی 15 روز گارانتی تعویض کاملا خودداری کند. بدیهی می باشد هر گونه دستکاری و ایجاد تغییرات بروی برچسب پلمپ گارانتی موجب ساقط شدن شرایط تعویض کالا شده و نتیجتا محصول به هیچ عنوان تعویض نخواهد شد.

6- پس از گذشت 15 روز از دریافت محصول، می توانیم برچسب را حذف کنیم ؟

بله پس از گذشت 15 روز از دریافت کالا، می توانید برچسب را از روی محصول حذف کنید.

7- محصول هیچ گونه ایراد شرکتی ندارد، اما از آن خوشم نمی آید، می توانم محصول را به سایمان دیجیتال عودت دهم؟

پس از خرید یک محصول، کالا در صورتی عودت میشود که نقص شرکتی داشته باشد، در غیر این صورت به هیچ عنوان عودت کالا انجام نمی شود.

8- آیا می توانیم سریال محصول را قبل از خرید درخواست کنیم ؟

شما تنها پس از خرید یک محصول می توانید از سریال نامبر و یا IMEI آن مطلع شوید.

9- آیا قبل از خرید محصول می توانیم از گارانتی دار بودن محصول اطلاع حاصل کنیم ؟

شما قبل از خرید یک کالا، می توانید برای اطلاع از گارانتی دار بودن محصول، در بخش نظرات آن محصول درخواست کرده، تا پس از بررسی کارشناسان، نتیجه به اطلاع شما رسانده شود.  

تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی